FIZJOTERAPIA KINESIS

Blizny

Blizna... to tylko cięcie szycie i jest... następnie rozpoczyna się proces gojenia blizny... czasem pozorna pozostałość, którą udaje się zasłonić bluzką, bielizną, po prostu ukryć.

Czy przeszkadza? Czy jej istnienie nam cokolwiek robi?

Niestety tak, bo bardzo często przyrasta do tego co w jej najbliższym sąsiedztwie się znajduje.

Zgłosiła się do mnie 30 letnia kobieta z silnie opasującym bólem podbrzusza z epicentrum w dolnej części kręgosłupa. Jej objawy były tak silne, że jedyną akceptowaną pozycją było stanie. Nie upadła, nie miała wypadku tylko 9 lat wcześniej urodziła dziecko poprzez cięcie cesarskie.

Jej blizna przyrosła do podbrzusza uniemożliwiając prace, normalne funkcjonowanie. Przez parę lat nie odczuwała nic poza delikatnym pociąganiem na linii bielizny...

Cięcia cesarskie są najczęstszej wykonywanymi zabiegami obarczonymi powikłaniem w postaci blizny. Każda blizna daje szanse na to, że przyrośnie... czy to do jajnika, jelita czy pęcherza moczowego. Miednica jest bardzo upakowaną przestrzenią, gdzie zależności narządowe są bardzo mocno zaznaczone, więc taka blizna przykleja się do czego jej najłatwiej i najprościej przyrosnąć.

Oczywiście tak nie musi być! Można sobie z nią radzić nie martwiąc się o zrosty.
O tym wszystkim opowiem podczas wykładu 26. września o godzinie 16:30, na który serdecznie zapraszam.

Podczas wykładu poruszę takie tematy, jak:

- czy blizny mogą wpłynąć na nasze trzewia?
- powiązania jelita z jajnikiem
- pooperacyjne objawy: wzdęcia, zaparcia, zespół jelita drażliwego
- oraz czy blizna po cesarskim cięciu to fizjologiczny stan dla ciała?

Ponadto poruszę kwestię wpływu problemów ginekologicznych na bóle kręgosłupa oraz wyposażę Was w wiedzę, jak możecie postępować z blizną w domu.

Na wszystkie te zagadnienia spojrzymy z perspektywy osteopatii. Podzielę się również przykładami klinicznymi pacjentów, aby jeszcze lepiej przybliżyć Wam ten problem.

Zachęcam, zapraszam i czekam na każdą z Was na wykładzie.

A ponadto apeluje i jednocześnie zachęcam aby po porodzie zgłaszać się na wizytę. Nawet profilaktycznie. Aby żadna z Was nie powieliła scenariusza Pani, której historią podzieliłam się z Wami na wstępie.

Pozdrawiam i do zobaczenia
mgr Joanna Jędryszczak - fizjoterapeutka
w trakcie specjalizacji na Osteopathie Schule Deutschland

Termin wykładu: 26. września 2018
Godziny: 16:30 - 18:30

Wstęp bezpłatny po wcześniejszej rezerwacji miejsca
Rezerwacja pod numerem: 602 221 255

Zapraszamy!