FIZJOTERAPIA KINESIS

Ćwiczenia na kregosłup

Ból pleców i kręgosłupa można zwalczać na różne sposoby, ale jedne z najlepszych efektów przynoszą ćwiczenia. Zainwestuj w nie kilka minut dziennie, a będziesz cieszył się dobrym zdrowiem latami.
Pamiętaj jednak, że jeżeli masz poważne problemy z kręgosłupem, to przed rozpoczęciem ćwiczeń skonsultuj je z lekarzem.

Spośród wszystkich dostępnych ćwiczeń wybrałem te najprostsze i które bez skrępowania będziesz mógł wykonywać w pracy, robiąc przerwę podczas siedzenia przy biurku. Zajmą Ci one parę minut i należą do grupy ćwiczeń rozluźniających. Pierwsze 3 dotyczą odcinka szyjnego kręgosłupa, który jest stale napięty podczas wielogodzinnego wpatrywania się w monitor i przez to także niebezpiecznie zastany. Ponadto ćwiczenia szyi pomogą Ci dłużej zachować młody wygląd twarzy. Zatem do dzieła!

 • Nr 1. Skłony głową. Usiądź prosto na krześle. Zachowując proste plecy, powoli odchyl głowę do tyłu, a następnie do przodu (tak aby dotknąć klatki piersiowej). Teraz odchyl głowę w prawo i podnieś prawy bark, tak aby prawe ucho dotknęło ciała. To samo ćwiczenie wykonaj odchylając głowę w lewą stronę.
 • Nr 2. Ćwiczenie szyi. Siedząc prosto naprzemiennie wysuwaj szyję do przodu i odciągaj w tył. Podczas ćwiczenia łopatki powinny być nieustannie ściągnięte.
 • Nr 3. Obroty barkami. Usiądź na krześle i zginając ręce w łokciach dotknij dłońmi ramion. Następnie wykonaj dwanaście obrotów barkami kreśląc łokciami koła.

Możesz też stanąć na wyprostowanych nogach, ręce opuścić swobodnie wzdłuż tułowia i wykonać luźne krążenia barkami w przód i w tył.

 • Nr 4.Ćwiczenia na odcinek lędźwiowy. Stań wyprostowany. Następnie wykonaj dwanaście skłonów w przodu z odchyleniem ciała do tyłu.

Ćwiczenia wykonuj powtarzając je kilkakrotnie. Pamiętaj o nich zawsze wtedy, kiedy poczujesz ból – prawdopodobnie Twoje mięśnie są spięte, co szybko odbija się także na kręgosłupie.


Wykonuj ćwiczenia na kręgosłup regularnie kilka razy dziennie, przez 3 tygodnie po tym czasie staną się one Twoim nowym bardzo zdrowym nawykiem.

Przychodnia Pawełczaka Częstochowa - LEKARZ DOMOWY

Poradnia dr Pawełczaka Częstochowa

LEKARZ DOMOWY wczoraj i dziś

Wiesław Pawełczak - chirurg CzęstochowaLEKARZ DOMOWY jest Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej, który funkcjonuje w Częstochowie od 1992 roku. Założycielem firmy jest lek. med. Wiesław Pawełczakspecjalista chirurgii ogólnej oraz medycyny ogólnej.

Od początku swojego istnienia firma skupiała dużą ilość specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Do podstawowych zadań firmy należy świadczenie specjalistycznych usług medycznych w ramach porad lekarskich oraz wykonywania zabiegów i operacji chirurgicznych, przede wszystkim w laparoskopowych (małoinwazyjnych) zabiegach chirurgicznych, diagnostyce ultrasonograficznej (Color-Doppler, ECHO serca), spirometrii i badaniach laboratoryjnych.

Od 1996 roku wykonujemy badania profilaktyczne (wstępne, kontrolne i okresowe) oraz badania dla kierowców. Świadczymy pomoc dla osób z problemem alkoholowym implantując tabletki ESPERAL.

Od stycznia 2015 roku firma mieści się w nowej lokalizacji, w samym Centrum Częstochowy na ulicy Jaracza 4. Budynek jest nowoczesny, zaprojektowany i wykonany według najnowszych wymogów europejskich. Posiada mechaniczną wentylację.

W nowej lokalizacji "Lekarz Domowy" znacząco rozszerzył swoją działalność medyczną. Utworzono gabinety zabiegowe, nowoczesną salę operacyjną z oddziałem pooperacyjnym. Otwarta została jednostka organizacyjna przyjęć planowych w zakresie "chirurgii jednego dnia" (chirurgia krótkoterminowa). "Lekarz domowy" dysponuje wysokim standardem swoich usług i wysoko wykwalifikowaną kadrą medyczną.

Współpracę z pacjentem cenimy sobie ponad wszystko!

Oferujemy Państwu kompleksową rehabilitację następujących schorzeń:

 • leczenie ostrych i przewlekłych zespołów bólowych kręgosłupa
 • zwalczanie bólów stawowych oraz mięśniowych
 • usprawnianie po urazach, złamaniach, skręceniach i zabiegach operacyjnych
 • rehabilitacja świeżych i przewlekłych urazów sportowych
 • choroby zwyrodnieniowe
 • rehabilitacja kobiet po mastektomii
 • inne schorzenia (m.in. ostroga piętowa, łokieć tenisisty, zespół bolesnego barku, cieśn nadgarstka)
 • schorzenia neurologiczne (udary, SM, choroby nerwowo-mięśniowe
 • specjalistyczna rehabilitacja ręki
 • rehabilitacja wad postawy dzieci (m In. Stóp i kolan)
 • indywidualny dobór zaopatrzenia ortopedycznego dzieci i dorosłych

Naszym celem jest również edukacja pacjentów na temat profilaktyki schorzeń oraz bólu. W tym celu bierzemy udział w licznych akcjach profilaktycznych, sportowych, warsztatach oraz wykładamy na Uczelniach (m. in. Uniwersytety III Wieku).

Zachęcamy do odwiedzania naszego gabinetu oraz strony internetowej, na której na bieżąco będziemy informować o ciekawych wydarzeniach.

Serdecznie zapraszamy !

zespól