FIZJOTERAPIA KINESIS

Łokieć tenisisty

Nie musisz grać w tenisa aby nabawić się tak zwanego łokcia tenisisty. Jest to często choroba zawodowa i narażone są na nią osoby, które w swojej pracy wykonują powtarzające się ruchy, angażujące grupę prostowników nadgarstka. 

Co to jest łokieć tenisisty?

Ciągłe przeciążenia i mikrourazy na ścięgnie i przyczepie ścięgna do kości, w pewnym momencie powodują bolesność nadkłykcia bocznego kości ramiennej. Dochodzi do zrostu naczyń i nerwów. W konsekwencji pojawia się ból, gdy chcemy coś chwycić, zacisnąć pięść czy obrócić rękę. 

Takie schorzenie nazywamy łokciem tenisisty.

 

Jak leczyć łokieć tenisisty?

W zależności od stopnia nasilenia błolu, stosujemy różne metody pracy.

  • gdy dolegliwości nie są aż tak nasilone, czyli pojawiają się po obciążeniu i trwają do 3 dni, wystarczy terapia na tkankach miękkich czyli ich rozluźnienie,
  • w przypadku intensywniejszych objawów, najlepszym sposobem leczenia jest terapia falą uderzeniową, która stymuluje tkanki do regeneracji.

Efekty terapii falą uderzeniową, zauważane są przez naszych Pacjentów, już po pierwszej wizycie. Odczuwają mniejszą intensywność bólu, co ma bezpośrednie przełożenie na poprawę ich funkcjonowania w ciągu dnia oraz odpoczynek w nocy. W zależności od intensywności bólu, fala uderzeniowa może zostać uzupełniona terapią manualną, bądź wskazaniami do wykonywania określonych ćwiczeń w domu.

 

Ergonomia środowiska pracy a łokieć tenisisty

W przypadku problemów z łokciem tenisisty, warto zadbać o odpowiednie dostosowanie stanowiska pracy. Tak, aby było jak najlepiej dostosowane do naszych potrzeb i dzięki temu minimalizowało wpływ negatywnych czynników i zmniejszało przeciążenia będące przyczyną urazów.

 

Dowiedz się więcej:

rehabilitacja Częstochowa, fala uderzeniowa
fala uderzeniowa Częstochowa, łokieć tenisisty leczenie
rehabilitacja częstochowa, fizjoterapia Częstochowa, leczenie łokieć tenisisty